31.07.2024 | Josef Janda | Zápas

Béčko Baníku otočilo zápas s Táborskem, rozhodla krásná trefa Říhy

V zápase vloženého 3. kola Chance národní ligy hostilo Táborsko ostravský Baník, který si z jihu Čech odvezl tři body za výhru 2:1. Domácí šli do vedení v první půli, když se po půlhodině hry prosadil Dordič. Za Ostravu ještě krátce před poločasem stihl srovnat Kašpárek a do kabin se šlo za nerozhodnutého stavu. Ten změnil devět minut před koncem ukázkovou standardkou hostující Říha.
30' Dordič
41' Kašpárek
82' Říha
48' Varačka
81' Dordič
81' Kone
90+3' Kateřiňák
62' Chvěja
65' Krupička
70' Sirotek
90+3' Reteno Elekana
90+4' Dvorník (trenér)
90+5' Struhař
Sestavy
Pastornický – P. Novák, Tusjak, Koné, Plachý (56. Nečas) – Kopáček (56. Skopec), Bláha (85. Kubovský), Varačka, Kateřiňák, Dordič – J. Mach (79. Šašinka)
Na lavičce: Kerl, Foltyn, Heppner, Schindler, Afolabi, Nsunzu, Šplíchal
Trenér: Roman Nádvorník
Struhař – Krupička, Měkota, Z. Říha, Sirotek – Holaň (88. Temel), Komljenovic (46. Chvěja), M. Jaroň (46. M. Málek), Nogha – P. Jaroň (59. Reteno Elekana), Kašpárek
Na lavičce: Gergela, Ferreira Da Silva, Drozd, Kilibarda, Ogbu, Nzanza
Trenér: Josef Dvorník
Rozhodčí: Kvítek – Hájek, D. Beneš • Stadion: Hřiště v Kvapilově ulici • Diváci: 912

Komentář

Začátek zápasu příliš vzruchu nenabídl a fanoušci neviděli větší šanci téměř půl hodiny. První vážnější příležitost nevyužili domácí kvůli pohotovému zákroku gólmana Struhaře. Brankář Baníku vyrazil míč směřující pod břevno a následnou dorážku vyhlavičkoval z branky jeden z jeho spoluhráčů.

Táborsko pak udeřilo po půlhodině hry z druhé vážnější šance. Bojan Dordič se prosadil střelou po zemi a Jihočeši vedli. Domácí byli i nadále při chuti, další gólovku si už ale do přestávky nevypracovali.

Baníkovci nalezli odpověď na první gól krátce před poločasem, kdy hrubky domácí defenzivy využil David Kašpárek. Táborští chybovali před vlastní brankou a po jejich nepovedeném odkopu se mohli Ostravští radovat. Pohotovou reakci předvedl David Kašpárek, na jehož střelu po zemi byl Pastornický krátký. Táborsko s Baníkem tak šly do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Druhý poločas začal drobným tlakem Táborska, který ale ohrožení branky Baníku nenabídl. Oba trenéři sáhli v úvodní čtvrthodince ke střídáním, k vyloženým šancím však tyto změny dlouho nevedly. Fotbalisté na obou stranách začali sbírat žluté karty a hře chybělo vyšší tempo.

Rozhodnutí přišlo v poslední desetiminutovce. Souboj Koného s Kašpárkem posoudil rozhodčí Kvítek jako nedovolený a Baník mohl rozehrát přímý volný kop z ideální pozice před vápnem. Kapitán Baníku Zdeněk Říha zakroutil míč přes zeď přesně k tyči a Pastornický se natahoval marně. Rezerva Baníku těsný náskok i přes dvě velké šance domácích v závěru udržela a vyhrála v Táboře 2:1.