19.03.2016 | Ondřej Novotný | Zápas

Hradec nedal ve Frýdku-Místku penaltu, ten pak zápas rozhodl a jaro začal vítězně

Frýdek-Místek – Začátek jarní části odložil jak domácímu týmu, tak i Hradci dohromady několik zápasů. Pro Frýdek tak až tuto sobotu odpoledne začala druhá část sezóny a hned to bylo proti silnému týmu. Hradec Králové totiž bojuje o přední místa zajišťující postup, tentokrát mu ovšem chyběl kanonýr Jan Pázler, který měl stopku za čtyři žluté karty. A tato věc byla možná rozhodující, domácí totiž zvítězili v poměru 2:1.
Statistiky
Branky: 34. Stratil, 73. Hošek – 8. Schwarz. Rozhodčí: Berka – Myška, Koval. ŽK: Klabník, Literák, Krišto, Krčula – Nosek, Nworah, Holeš. Diváci: 1 234.
Sestavy
Mihálek – Švrček, Byrtus, Klabník, Literák – Ďuriška, Ujlaky (75. Krčula), Ižvolt (87. Skwarczek), Krišto – Stratil (84. Vyskočil), Hošek
Ottmar – Holeš, Nosek, Krmaš, Plašil (77. Nworah) – Janoušek (78. Mareš), Schwarz – Vlkanova, Zorvan (69. Krátký), Malinský – Černý
Diváci: 1234

Komentář

První gólová radost hrstky hostujících fanoušků přišla už po necelých deseti minutách. Adam Vlkanova prošel přes pravé křídlo za obranu Frýdku, následně nahrál míč do pokutového území, kde byl Petr Schwarz. Ten dostal dostatek prostoru, proto i mohl zakončit a poslat Hradecké do vedení.

Poté se začala hrát klidnější část hry, domácí se občas dostávali do nebezpečných střel ze střední vzdálenosti a hosté to zase zkoušeli rychlými brejkovými situacemi. Ani jeden z týmů však branku nějak výrazně neohrožoval.

Chvíli po půlhodině hry dvanáct stovek fanoušků slavilo branku svého celku, tedy Frýdku-Místku. Z hranice šestnáctky hostů totiž vystřelil na bránu Lukáš Stratil, míč však ještě tečoval jeden z obránců do protipohybu brankáře Ottmara, jenž už tuto situaci nemohl vyřešit. Ovšem hradecký brankář musel být na pozoru i o pár chvil později. Ve veliké šanci ale Ujlakyho vychytal. Lipina tak tehdy do vedení ještě nešla.

Z kabin se po poločasové přestávce vracely týmy za nerozhodného stavu, který však dlouho platit nemusel. Východočeši totiž druhou polovinu utkání začali velice aktivně. Krmaš nejdříve hlavou po centru Schwarze jen těsně minul branku, pár minut na to však Malinský pronikl ve veliké příležitosti do vápna, kde byl faulován. Sudí Berka nařídil pokutový kop, Hradec ovšem v té chvíli neměl na hrací ploše ani jednoho z obvyklých exekutorů, Mareš popřípadě i uzdravený Súkenník totiž byli na střídačce. Míč si na penaltový puntík tak postavil útočník Pavel Černý. Penaltu ale nekopl příliš povedeně a brankář Mihálek tak měl s pacifikováním míče lehkou práci.

Hra se následně uklidnila, domácí se ale také začali dostávat do značných šancí. Jedna taková byla i proměněná a jak se po devadesáti minutách ukázalo, tak nakonec i rozhodující. Petr Hošek pronikl do velkého vápna Hradce mezi dvěma bránícími hráči a poté poslal balón za záda hostující brankáře.

Hosté pochopitelně chtěli v této fázi hry uhrát alespoň remízový stav, proto po vystřídání hráli na tři obránce. Největší šance z toho pramenila až skoro před koncem základní hrací doby, když míč přiťukl na straně Nworah na Schwarze, jehož centr propadl až k zadní tyči, kde ale po velikém závaru nakonec domácí své hubené vedení i vítězství ubránili.