30.08.2024 | Jan Prošek | Zápas

Vysočina otočila domácí zápas se Žižkovem, tomu gól Necida na body nestačil

Fotbalisté Vysočiny zvítězili v 8. kole Chance Národní Ligy nad Žižkovem 2:1. Hosty poslal do vedení brzo Necid, jenomže ještě před přestávkou vyrovnal Lacko a rozhodující branku v 55. minutě vstřelil Šancl. Jihlava zvítězila poprvé v sezoně a odlepila se ze dna tabulky.
31' Lacko
55' Šancl
7' Necid
76' Pešek
86' Jágrik
90+4' Franěk
35' Řezáč
83' Tregler
83' Sodoma
Sestavy
Jágrik – Hošek (74. Boussou), Štětka, A. Čermák, Chytrý – M. Lacko (89. Smutný), Pešek – Křivánek (74. Křehlík), Šancl, Selnar (89. Záhradník) – Araujo-Wilson (64. T. Franěk)
Na lavičce: Soukup, Haala, Labaran, Sládek, Abdulfatai
Trenér: Josef Vrzáček
Melichar – Řezáč, Broukal, Fišl, Divíšek (72. Klusák) – Petrák (62. Jirásek), Tregler – Sixta (29. Gembický), Batioja (72. Sodoma), M. Hönig (62. Vaníček) – Necid
Na lavičce: Kotek, Muleme, Toula, Žiga
Trenér: Marek Nikl
Rozhodčí: Machálek – Dohnálek, Marek • Stadion: Stadion v Jiráskově ulici • Diváci: 471

SESTŘIH ZÁPASU

Komentář

Hostující celek měl velmi dobrý vstup do zápasu, svou převahu dokázal přetavit v aktivní hru, která vyústila v úvodní branku zápasu. Už v sedmé minutě zodpovědnost na sebe vzal Michael Hönig, který předložil balon Tomáši Necidovi před prázdnou branku a zkušený kanonýr se nemýlil. Po vstřelené brance se hra vyrovnala a postupně si začali vypracovávat šance také domácí fotbalisté.

V jednatřicáté minutě rozehrávala Jihlava volný kop. Míč směrem k brance poslal Jakub Selnar, a pak balon šikovně tečoval mimo dosah brankáře hlavou Matúš Lacko. Standardní situace přinesla vyrovnávací branku. Po změně stan se domácí prezentovali útočným fotbalem, který korunovali gólem. Po akci Martina Melichara se k míči dostal Filip Šancl, pro kterého nebyl problém dostat míč do odkryté části branky.

Po hodině hry mohli domácí navýšit náskok, jenže střelou z vápna neuspěl Jakub Selnar. Následně svou příležitost neproměnil ani Miroslav Křehlík. Většina z 472 diváků mohla odcházet spokojená, protože domácí fotbalisté vyhráli tento duel 2:1. Vysočina se tak mohla radovat z první výhry v Chance Národní Lize v tomto ročníku.