A protože pardubičtí zastupitelé zvedli ruce jak pro předložený návrh podoby rekonstrukce, tak i pro úpravu rozpočtu, zdá se, že rekonstrukci Letního stadionu nestojí nic v cestě. Pokud půjde dál vše hladce, mohlo by se začít stavět ke konci roku 2018. "Radost máme obrovskou," neskrýval nadšení předseda představenstva FK Pardubice Vladimír Pitter. "Až postupem času nám začne docházet, jak je to velká věc a co to pro pardubický fotbal znamená. Otevírá se před námi další etapa vývoje. Nabízí se pro nás prostor, kdy si další vývoj můžeme sami ovlivnit. A bude jen na nás, a hlavně na hráčích, abychom vybojovali vysněný postup do nejvyšší soutěže."
Aktuálně hrají pardubičtí fotbalisté Fortuna národní ligu na stadionu Pod Vinicí, kde fungují v útulných, ale přece jen stísněných podmínkách. Rekonstruovaný stadion, ležící vedle hokejové arény, pojme 4700 diváků a bude splňovat podmínky pro utkání nejvyšších soutěží i mezinárodních utkání. Otevřený bude v roce 2021 a nabídne divákům o poznání lepší komfort, než je tomu v současnosti. Rekonstrukce samotného stadionu, jehož součástí jsou i dvě památkově chráněné tribuny, bude stát 250 miliónu korun. Celková revitalizace se ale netýká pouze sportoviště, schváleny byly i prostředky na oživení širšího okolí stadionu.
Pondělnímu zasedání přihlíželo z ochozu nejužší vedení klubu, trenér A-týmu Jiří Krejčí nebo šéftrenér Regionální fotbalové akademie Ladislav Matras. A také početná skupina pardubických fotbalových fanoušků. "Vedení klubu záleželo na tom, aby došlo k odhlasování předloženého návrhu. A bylo dobré vidět, že tak to vnímají i fanoušci, kteří dorazili v hojném počtu. Samozřejmě, nebyli úplně ukáznění, ale možná i to podpořilo atmosféru, která v sálu panovala," usmíval se Vladimír Pitter. "Dali zastupitelům najevo, že fotbal se tímto krokem může posunout a jednou se postavit na úroveň hokeje. Umím si představit to, co řekl v diskusi jeden ze zastupitelů - že v krajském městě můžeme mít na vysoké úrovni nejen basket a hokej, ale i fotbal."
Letní stadion, ležící v centru města, byl dokončený v roce 1931 při Výstavě tělesné výchovy a sportu a neotevíral ho nikdo jiný, než prezident republiky Masaryk. Právě zde vybojoval SK Pardubice v letech 1939-1941 tři sady bronzových medailí ve fotbalové lize. Liga se na zdejší trávník vrátila ještě v 50. i 60. letech, naposledy v roce 1969. Postupně stadion chátral, s „velkým“ fotbalem se rozloučil v roce 2006, kdy tehdejší majitelé prodali práva na 2. ligu do Sokolova. V pardubickém dresu na něm bojovala řada známých hráčů, jako byli Zástěra, Horák, Kvašňák, Zikán, Lála, Hašek, nebo Karel Jarolím, současný trenér národního týmu.